środa, 20 grudnia 2017

Świąteczne słówka po francusku


Do świąt zostało już tylko kilka dni, więc w warsztacie świętego mikołaja praca wre. Wszystkie skrzaty pakują prezenty i muszą uważać, żeby o niczym nie zapomnieć! Niebawem święty mikołaj zasiądzie w swoich magicznych saniach i ruszy w świat, aby wszystkim dzieciom zostawić pod choinką wymarzoną zabawkę. Co na Was czeka w dzisiejszym poście? Świąteczna ilustracja z dawką słownictwa związanego ze świętym mikołajem, oraz nagranie mp3, w którym uczestniczy francuz. Zapraszam!
 

Jeden z czytelników Francuskiego Notesika napisał ostatnio, że bardzo lubi uczyć się słówek, które pojawiają się na blogu, ale brakuje mu plików mp3, które kiedyś częściej się tu pojawiały. Dziękuję ogromnie za ten komentarz! Czasami (głównie na facebookowym fanpage'u Francuskiego Notesika) pytam Was, co Wam się podoba, co byście chcieli, żebym tu zamieszczała... 

Po co te pytania? :) 

Bo jeśli mnie o coś prosicie, to ja (w miarę możliwości) staram się spełniać Wasze prośby. Jestem tu dla Was, więc śmiało się ze mną komunikujcie! :) Bez Was - czytelników - Francuski Notesik by nie istniał. I choć czasem milczycie, to ja widzę po statystykach wyświetleń strony, że codziennie przewijają się Was tutaj setki osób... Dajcie znać, jeśli czegoś potrzebujecie, tak jak zrobił to jeden z anonimowych czytelników (i tutaj serdecznie go pozdrawiam! :) ) zostawiając komentarz pod jednym z wpisów.

Brakowało mu plików mp3.

Nie ma sprawy! Francuski Notesik już biegnie z dwoma świeżutkimi nagraniami mp3 z poprawną wymową słówek w języku francuskim! :)

TUTAJ ściągnięcie plik mp3 do dzisiejszych słówek, które są na rysunku, a TUTAJ zamieściłam plik mp3 do słówek związanych z dekoracją choinki, które pojawiły się w TYM poście. 

Miłego wieczoru :)