środa, 2 maja 2018

Powtórka ze słówek i wyrażeń francuskichPrzez ostatnie dwa tygodnie ciężko mi było stworzyć nagranie mp3 ze względu na chore gardło i skrzeczący głos, ale także niemożliwością było aktualizować wpisy na blogu, bo po przeprowadzce (jeszcze bliżej francuskich Alp) mam problem z internetem. Mimo to staram się wrzucać słówka, czy wyrażenia dnia na stronę facebookową Francuskiego Notesika (z większym lub mniejszym sukcesem, bo albo z grafikami, albo bez - zależnie od chwilowego "widzimisię" internetu). Jeśli coś przegapiliście, to tam nadrobicie braki. A dziś mam dla Was niespodziankę! Zapraszam do dalszej części postu!


Od ostatniego podsumowania trochę słówek i wyrażeń powstało, więc dobrze by było, gdybyście sobie wszystko powtórzyli. Macie ochotę na mały sprawdzian? Nie ma sprawy! Wystarczy, że ściągniecie plik pdf podany poniżej i spróbujecie wszystko przetłumaczyć z polskiego na francuski. W razie wątpliwości, czy problemów, nie wahajcie się zajrzeć na facebook i odkopać ostatnie posty zawierające właśnie te wyrażenia (wystarczy, że się cofniecie max. o dwa tygodnie do tyłu)! Zweryfikujecie, ile zapamiętaliście!
A jeśli potrzebujecie potrenować pamięć słuchową oraz poprawną wymowę, to tak jak to robię od roku czasu, lecę do Was z nagraniem mp3 przygotowanym wraz z francuskim native speakerem!
Miłej powtórki !